• TRENINGI PAMIĘCI DLA SENIORÓW

  W WERSJI DRUKOWANEJ

 • Opracowana przez nas publikacja „Treningi umysłu w parze senior-opiekun” to 300 stron gotowych propozycji ćwiczeń oraz kart pracy do prowadzenia treningów funkcji poznawczych z osobami starszymi, również cierpiącymi na zespoły otępienne lub łagodne zaburzenia poznawcze spowodowane wiekiem, depresją, zaburzeniami lękowymi lub somatycznymi.

   

  Od grudnia 2020 roku materiał udostępniamy bezpłatnie w formie pliku do pobrania na stronie internetowej. Obserwujemy ogromne zainteresowanie publikacją zarówno wśród osób starszych mieszkających ze współmałżonkiem, jak i całych wielopokoleniowych rodzin.

  Otrzymujemy wiele pytań i próśb o przesłanie materiału w formie wydrukowanej książki – taka publikacja zdecydowanie ułatwiłaby codzienne korzystanie z materiałów treningowych.

 • POKONAJMY OGRANICZENIA!

  Chcemy, aby wydrukowane w formie książek „Treningi umysłu w parze senior-opiekun” dotarły do jak największej liczby potrzebujących.  Dlaczego to takie ważne?
  • Nie wszyscy seniorzy i ich rodziny korzystają z komputera i internetu, co uniemożliwia im korzystanie z naszych bezpłatnych materiałów (często opiekunem osoby starszej jest współmałżonek, który jest również w wieku senioralnym).
  • Samodzielne drukowanie poszczególnych scenariuszy bywa uciążliwe lub niezadowalające pod względem jakości (np. czarno-biały wydruk kart pracy), a najczęściej jest po prostu niemożliwe (brak drukarki lub 300 stron to zbyt duże obciążenie dla domowego sprzętu).

  ZRÓBMY TO RAZEM!

  Wspólnymi siłami wydajmy publikację „Treningi umysłu w parze senior-opiekun” w formie gotowej i bezpłatnej dla seniorów książki. Na początek stwórzmy listę chętnych – dzięki temu ocenimy, ile gotowych publikacji jest potrzebnych i jaki byłby koszt ich wydruku oraz transportu. Niezbędną kwotę pieniędzy chcemy zebrać dzięki zbiórce społecznej – wsparciu darczyńców indywidualnych i biznesowych. Wpisujcie siebie lub bliskie Wam osoby starsze, dla których nasz materiał będzie pomocny. Zapisy zbieramy do 3 maja. Po wydrukowaniu planujemy gotowe materiały wysyłać na podane adresy korespondencyjne. Oczywiście jeśli uda nam się pozyskać niezbędne finansowanie.

 • W TROSCE O ZDROWIE

   

  Pracujemy nad tym, aby troska o zdrowie, w tym funkcje poznawcze w wieku senioralnym stały się w Polsce standardem - aby narzędzia i materiały do treningu umysłu były łatwo dostępne i wysokiej jakości merytorycznie.

  Dlatego chcemy wesprzeć tych, którzy chcą trenować umysł z bliską osobą starszą, ale mają problem z dostępem do materiałów.

  Trening pamięci w warunkach domowych z bliską osobą to troska o zdrowie seniorów, ale również doskonały sposób na wspólne spędzania czasu i dbanie o relacje.

   

 • DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE „TRENINGI UMYSŁU W PARZE SENIOR–OPIEKUN”?

  Dla osób starszych

  cierpiących na zespoły otępienne bądź łagodne dysfunkcje poznawcze spowodowane wiekiem, depresją, zaburzeniami lękowymi lub somatycznymi

  Dla opiekunów

  zarówno członków rodzin, jak i terapeutów, którzy chcą wzbogacić codzienną opiekę nad seniorem o zajęcia stymulujące jego funkcje poznawcze

 • POZNAJ PRZYKŁADOWY PLAN TRENINGU Z SIŁOWNIĄ PAMIĘCI

  W treningach funkcji poznawczych bardzo ważna jest systematyczność i różnorodność wykonywanych ćwiczeń. Poznaj kilka ważnych wskazówek i zacznij trenować z bliską Ci osobą starszą!

   

 • CO DALEJ?

  1

  Zapisałeś(-aś) na listę bliską Ci osobę starszą lub siebie? Poinformuj również znajomych o tej akcji – może dla nich to również pomocny materiał!

  2

  Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na Facebooku – będziemy na bieżąco informować o przebiegu akcji.

  3

  Niezbędną kwotę pieniędzy chcemy zebrać dzięki zbiórce społecznej na Facebooku oraz za pośrednictwem wpłat online. Liczymy na wsparcie darczyńców indywidualnych oraz biznesowych.

 • JUŻ DZISIAJ MOŻESZ WESPRZEĆ AKCJĘ FINANSOWO POPRZEZ WPŁATĘ DAROWIZNY

  All Posts
  ×