• Karta pracy przeznaczona do treningu indywidualnego. Temat ćwiczeń: ptaki. Propozycja rozgrzewki ruchowej: lot ptaka, rozgrzewki umysłu- wypisanie nazw ptaków zaczynających się od liter tworzących Twoje imię. Na dole strony ciekawostka.

  SIŁOWNIA PAMIĘCI

  TRENINGI INDYWIDUALNE

  Treningi indywidualne to seria materiałów, które przeznaczone są do samodzielnej pracy oraz do zajęć grupowych w różnego rodzaju placówkach. Każdy zeszyt stanowi osobną publikację i można z nich korzystać w dowolnej kolejności.

   

  Trening umysłu jest tak samo ważny, jak trening ciała. Ludzka pamięć zachowuje się podobnie jak mięśnie – jeśli nie jest poddawana systematycznemu wysiłkowi szybko słabnie i zaczyna sprawiać problemy. Treningi nie muszą być długie, jednak dobrze powtarzać je co kilka dni i zadbać o ich różnorodność. Optymalny czas trwania jednej sesji to 30 - 60 minut, 2 - 3 razy w tygodniu.

   

  Korzystanie z Siłowni Pamięci warto rozpocząć od zapoznania się z treścią Poradnika oraz z naszymi filmami szkoleniowymi, które znajdują się w zakładce Multimedia.

   

  Kolejne zestawy ćwiczeń będą udostępniane na stronie. Aby dostać powiadomienie mailem należy wypełnić FORMULARZ KONTAKTOWY i zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 • ZESTAWY ĆWICZEŃ

  Zapraszamy do korzystania z zeszytów ćwiczeń! Każdy zeszyt to osobny plik pdf, który można pobrać i wydrukować (całość lub wybrane strony).
  broken image

  Seria „Ćwicz z nami umysł"

  Zeszyty ćwiczeń zawierają różnego rodzaju zadania, których wykonanie stymuluje funkcje poznawcze. W części z nich znajduje się też krótkie wprowadzenie do tematu profilaktyki zdrowia umysłu.

  broken image

  Seria zeszytów tematycznych

  Każdy zestaw ma temat przewodni, który łączy wszystkie jego elementy tj.: rozgrzewkę, ciekawostki, ćwiczenia właściwe i pytanie pobudzające wspominania. Na końcu materiału znajdują się poprawne odpowiedzi.

 • SERIA "ĆWICZ Z NAMI UMYSŁ"

 • SERIA ZESZYTÓW TEMATYCZNYCH

  na jasnym tle turkusowa cyfra 1 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 1

  PTAKI

  na jasnym tle turkusowa cyfra 2 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 2

  MUZYKA

  na jasnym tle turkusowa cyfra 3 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 3

  DRZEWA

  na jasnym tle turkusowa cyfra 4 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 4

  ZIOŁA

  na jasnym tle turkusowa cyfra 5 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 5

  GWIAZDY

  na jasnym tle turkusowa cyfra 6 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 6

  MIASTA

  na jasnym tle turkusowa cyfra 7 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 7

  PODRÓŻE

  na jasnym tle turkusowa cyfra 8 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 8

  KULINARIA

  na jasnym tle turkusowa cyfra 9 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 9

  MIĘŚNIE

  na jasnym tle turkusowa liczba 10 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 10

  ŚWIĘTA

  na jasnym tle turkusowa liczba 11 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 11

  LEGENDY

  na jasnym tle turkusowa liczba 12 w kółku

  Zestaw ćwiczeń 12

  PARKI

 • Kolejne zestawy ćwiczeń już wkrótce!
   
  Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie mailem wypełnij formularz kontaktowy i zaznacz zgody na przetwarzanie danych osobowych.