• POLECAMY

  broken image

  Proste i pomocne

  Wszystkim, którzy opiekują się osobami cierpiącymi na zaburzenia otępienne polecamy zapoznanie się z ofertą projektu „Proste i pomocne”.
  To propozycja samodzielnego wykonania specjalnych narzędzi terapeutycznych, które będą pomocne do prowadzenia treningów funkcji poznawczych zarówno w warunkach domowych jak i w placówkach opiekuńczych.

   

  broken image

  Idealny opiekun nie istnieje!

  Książka „Idealny opiekun nie istnieje" Karoliny Jurgi pozwala poznać i zrozumieć demencję, sytuację, w jakiej znajduje się osoba chora oraz jej opiekun. Zawiera praktyczne porady dotyczące opieki oraz radzenia sobie z emocjami. Od każdej zakupionej książki (za pośrednictwem poniższego linka) 10% ceny zostanie przekazane na rzecz Siłowni Pamięci! Polecamy i dziękujemy wszystkim, którzy wesprą nas w ten sposób i pomogą kontynuować działalność.

  broken image

  Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie

  Organizacja udziela pomocy osobom z chorobą Alzheimera lub innymi zespołami otępiennymi oraz ich opiekunom i rodzinom. Prowadzi dom dziennego pobytu, oferuje wsparcie psychologiczne dla opiekunów, udostępnia wiele wartościowej wiedzy na temat chorób otępiennych, opieki nad pacjentami oraz terapii. Polecamy też profil ŁTA na Facebooku oraz cały cykl artykułów serii Q&A (pytania i odpowiedzi).

   

  broken image

  Teatr przy stole

  Wyjątkowe zajęcia aktywizujące i integrujące dla osób starszych. Uczestnicy spotkań wspólnie tworzą opowieść i przyjmują role dowolnych bohaterów - to oni decydują o tematyce oraz zasadach gry i spotkań. Najważniejsza jest dobra zabawa i twórcze myślenie. Wyobraźnia nie ma tu granic! Pomysł oparty jest na popularnych grach fabularnych RPG. Zabawa stymuluje pamięć, kreatywność, koncentrację, percepcję i funkcje językowe.