• Zielona książka zawierająca scenariusze do pracy w parach senior- opiekun

  SIŁOWNIA PAMIĘCI

  TRENINGI W PARZE SENIOR – OPIEKUN

  Scenariusze do pracy w parach zostały przygotowane do pracy z seniorami cierpiącymi na zespoły otępienne lub łagodne zaburzenia poznawcze spowodowane wiekiem, depresją, zaburzeniami lękowymi lub somatycznymi. Materiały kierujemy do wszystkich osób, które chciałyby wzbogacić codzienną opiekę nad seniorem, niezależnie od doświadczenia czy miejsca działania. Z powodzeniem mogą z nich korzystać zarówno terapeuci w domach dziennego i stałego pobytu, jak i członkowie rodzin sprawujący opiekę nad osobami starszymi w domu.

   

  Publikację można pobrać w formacie pliku .pdf oraz wydrukować.

  Kolejne materiały będą udostępniane na stronie. Aby dostać powiadomienie mailem należy wypełnić FORMULARZ KONTAKTOWY i zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 • Otwarta książka: na pierwszej stronie widnieją cztery różne instrumenty muzyczne, na drugiej schematyczna ilustracja przedstawiająca i podpisana akordeon

  Na publikację składa się wstęp wprowadzający w tematykę treningów umysłu dla osób z zaburzeniami poznawczymi, wskazówki, jak i ile pracować z podopiecznym oraz gotowe scenariusze treningów – ćwiczenia i karty pracy.  

   

  Całość przygotowana jest tak, by możliwe było dostosowanie treningu do różnej kondycji poznawczej osób starszych. W tym celu wprowadzona jest gradacja trudności ćwiczeń składających się na każdy trening. Dzięki temu zarówno seniorzy w dobrym zdrowiu, jak i cierpiący na bardziej zaawansowane formy chorób otępiennych będą mogli skorzystać z terapeutycznego efektu treningu umysłu, czerpiąc przy tym satysfakcję z rozwiązanych zadań.

   

  W ćwiczeniach wykorzystane są różne metody treningów pamięci, orientacji w rzeczywistości i terapii reminiscencyjnej. Wykonywanie poszczególnych zadań ma na celu wzmacnianie percepcji, uwagi, pamięci, orientacji wzrokowo-przestrzennej i umiejętności językowych.

   

  Warto przed rozpoczęciem treningów zapoznać się z naszymi filmami szkoleniowymi, które znajdują się w zakładce Multimedia

 • broken image

  ZOBACZ CO UDAŁO NAM SIĘ ZROBIĆ DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW I SPONSORÓW

  Wydrukowaliśmy 1600 książek „Treningi w parze senior – opiekun” i dostarczyliśmy je do osób, które tej publikacji potrzebują! Dowiedz się więcej...

 •  

  Blisko 90% osób z chorobami otępiennymi jest pod opieką członków rodziny. Wspieramy ich dostarczając gotowe materiały i narzędzia do treningów umysłu.

   

  Dołącz do grona naszych darczyńców!