• AKTUALNOŚCI

  broken image

  “Ćwicz z nami umysł” - nowość Siłowni Pamięci!

  Zachęcamy do korzystania z naszego najnowszego materiału - zeszytu ćwiczeń, w którym zadania do wykonania podzielone są na kilka tematycznych rozdziałów i każdy poświęcony jest stymulacji konkretnej funkcji poznawczej. Zeszyt będzie doskonałym materiałem do pracy indywidualnej w domu oraz zajęć grupowych w różnego rodzaju placówkach senioralnych. Dowiedz się więcej.

  broken image

  Zaproś do siebie Siłownię Pamięci!

  Do końca roku 2023 realizujemy projekt „Profilaktyka zdrowia poznawczego oraz treningi umysłu dla osób starszych” dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Celem projektu jest edukacja z zakresu profilaktyki zdrowia poznawczego i treningów umysłu dla osób w wieku 60+.
  W ramach projektu spotkamy się z osobami starszymi w różnych placówkach (np. klubach seniora, UTW, centrach aktywności lokalnej) na terenie kraju. Rozmawiamy o profilaktyce zdrowia poznawczego i przeprowadzamy trening umysłu.

  broken image

  PROSTE I POMOCNE - narzędzia do treningu funkcji poznawczych 

  Wszystkim, którzy opiekują się osobami cierpiącymi na zaburzenia otępienne polecamy zapoznanie się z ofertą projektu „Proste i pomocne”.
  To propozycja samodzielnego wykonania specjalnych narzędzi terapeutycznych, które będą pomocne do prowadzenia treningów funkcji poznawczych zarówno w warunkach domowych jak i w placówkach opiekuńczych. Więcej informacji...

  broken image

  Zeszyt ćwiczeń w j. ukraińskim i polskim

  Wiemy, że coraz więcej placówek wspierających i aktywizujących osoby starsze planuje organizację zajęć dla seniorów z Ukrainy. Z myślą m.in. o tego rodzaju spotkaniach przygotowaliśmy zeszyty ćwiczeń z treningami funkcji poznawczych w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.
   

  Więcej informacji oraz materiał "Siłownia Pamięci – ćwiczenia z głową” znajduje się tutaj.

  broken image

  Nowość w Siłowni Pamięci!

  Zapraszamy do korzystania z naszej najnowszej publikacji pomocnej do prowadzenia zajęć grupowych: SCENARIUSZE ZAJĘĆ 2022. Materiał jest kontynuacją Scenariuszy z 2019 roku i razem stanowią zbiór praktycznych materiałów do prowadzenia grupowych treningów umysłu dla osób starszych. Więcej szczegółów oraz plik do pobrania znajdują się na stronie Treningi grupowe.

  broken image

  Siłownia Pamięci w programie „Mądra Babcia”

  W niedzielę 16 stycznia mieliśmy przyjemność podzielić się naszą wiedzą o treningach umysłu z cudowną społecznością programu “Mądra Babcia”.

  Było energetycznie i nietuzinkowo, jak to bywa zazwyczaj w rozmowie z Beatą Borucką – autorką i prowadzącą program. Poruszyliśmy temat korzyści jakie niesie systematyczne wykonywanie treningów, omówiliśmy co szkodzi, a co usprawnia pracę naszego umysłu oraz przeprowadziliśmy dwa ćwiczenia online. Aktywność, zaangażowanie i komentarze odbiorców sprawiły nam ogromną radość!

   

  Program z naszym udziałem można obejrzeć tutaj.

  broken image

  Dzień Babci i Dziadka

  Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka prowadzimy kampanię mającą na celu popularyzację treningów funkcji poznawczych wśród osób starszych. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy akcję Prezent dla Babci i Dziadka, w ramach której można zamówić dla bliskiej osoby starszej wyjątkowy upominek w postaci naszego nowego materiału „Siłownia Pamięci – ćwiczenia z głową” wraz z kartką z osobistymi życzeniami i usługą wysłania przesyłki na wskazany adres. Szczegóły na www.prezentdlababciidziadka.pl

   

  Zachęcamy do sprawienia bliskim seniorom wyjątkowego upominku, który nie tylko da im radość i rozrywkę, ale umożliwi ćwiczenie umysłu. Osoby zamawiające prezent obdarują swoich bliskich, ale też – poprzez możliwość wpłaty darowizny – pomogą nam dalej rozwijać projekt Siłownia Pamięci, upowszechniać treningi umysłu w Polsce i wspierać osoby starsze.

   

  Każda złotówka zebrana w tej akcji przeznaczona zostanie na działanie programu Siłownia Pamięci. Wsparcie finansowe jest dla nas bardzo ważne i pomocne – pozwala nam skutecznie działać i wspierać osoby starsze!

  broken image

  Mapa gier dla osób starszych

  Zachęcamy do zapoznania się z naszą Mapą gier, która powstała podczas IV Seminarium Siłowni Pamięci - uczestnicy tego wydarzenia wspólnie opracowali listę rekomendowanych gier, które można wykorzystywać w zajęciach terapautycznych z seniorami. Zebraliśmy wszystkie sprawdzone w praktyce pomysły i przedstawiamy je w zakładce Mapa gier.

  broken image

  IV Seminarium Siłowni Pamięci

  W terminie 20-21 września odbyło się w Warszawie czwarte już Seminarium Siłowni Pamięci poświęcone treningom funkcji poznawczych dla osób starszych.
  Dziękujemy za obecność – i tym, którzy byli z nami na żywo, i tym, którzy połączyli się on-line. Łącznie gościliśmy blisko 250 osób (m.in. z Australii)!

   

  Dowiedz się więcej...

  broken image

  Siłownia Pamięci w TOK FM

  Bardzo nam miło, że Siłownia Pamięci zagościła w radio TOK FM. „Przewodnik TOK FM dla Seniorów” to cykl audycji dedykowany seniorom i ich bliskim - praktyczne porady, innowacyjne rozwiązania oraz przykłady dobrych praktyk z Polski i świata. Wszystkie audycje dostępne są aktualnie jako podcasty na stronie radia. Zapraszamy do wysłuchania programu „Ćwicz umysł na Siłowni Pamięci”: https://audycje.tokfm.pl/podcast/107703,Cwicz-umysl-na-Silowni-Pamieci

  broken image

  Zbiórka na wydruk książki

  Wydrukowaliśmy 1600 książek „Treningi w parze senior – opiekun” i dostarczyliśmy je osobom, które ich potrzebują. Cała akcja zakończyła się sukcesem dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od darczyńców i sponsorów!

   

  Dowiedz się więcej...

  broken image

  Codzienne ćwiczenia umysłu

  Przedstawiamy pomysły na proste ćwiczenia, które możemy wykonywać w życiu codziennym i które pomogą nam utrzymać mózg w dobrej formie przez długie lata. Podejmij wyzwanie i ćwicz umysł każdego dnia! Skorzystaj z naszych propozycji ćwiczeń – znajdziesz je w zakładce Warto wiedzieć.