• AKTUALNOŚCI

  PROSTE I POMOCNE - narzędzia do treningu funkcji poznawczych 

  Wszystkim, którzy opiekują się osobami cierpiącymi na zaburzenia otępienne polecamy zapoznanie się z ofertą projektu „Proste i pomocne”.
  To propozycja samodzielnego wykonania specjalnych narzędzi terapeutycznych, które będą pomocne do prowadzenia treningów funkcji poznawczych zarówno w warunkach domowych jak i w placówkach opiekuńczych. Więcej informacji...

  Zeszyt ćwiczeń w j. ukraińskim i polskim

  Wiemy, że coraz więcej placówek wspierających i aktywizujących osoby starsze planuje organizację zajęć dla seniorów z Ukrainy. Z myślą m.in. o tego rodzaju spotkaniach przygotowaliśmy zeszyty ćwiczeń z treningami funkcji poznawczych w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.
   

  Więcej informacji oraz materiał "Siłownia Pamięci – ćwiczenia z głową” znajduje się tutaj.

  Nowość w Siłowni Pamięci!

  Zapraszamy do korzystania z naszej najnowszej publikacji pomocnej do prowadzenia zajęć grupowych: SCENARIUSZE ZAJĘĆ 2022. Materiał jest kontynuacją Scenariuszy z 2019 roku i razem stanowią zbiór praktycznych materiałów do prowadzenia grupowych treningów umysłu dla osób starszych. Więcej szczegółów oraz plik do pobrania znajdują się na stronie Treningi grupowe.

  Siłownia Pamięci w programie „Mądra Babcia”

  W niedzielę 16 stycznia mieliśmy przyjemność podzielić się naszą wiedzą o treningach umysłu z cudowną społecznością programu “Mądra Babcia”.

  Było energetycznie i nietuzinkowo, jak to bywa zazwyczaj w rozmowie z Beatą Borucką – autorką i prowadzącą program. Poruszyliśmy temat korzyści jakie niesie systematyczne wykonywanie treningów, omówiliśmy co szkodzi, a co usprawnia pracę naszego umysłu oraz przeprowadziliśmy dwa ćwiczenia online. Aktywność, zaangażowanie i komentarze odbiorców sprawiły nam ogromną radość!

   

  Program z naszym udziałem można obejrzeć tutaj.

  Dzień Babci i Dziadka

  Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka prowadzimy kampanię mającą na celu popularyzację treningów funkcji poznawczych wśród osób starszych. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy akcję Prezent dla Babci i Dziadka, w ramach której można zamówić dla bliskiej osoby starszej wyjątkowy upominek w postaci naszego nowego materiału „Siłownia Pamięci – ćwiczenia z głową” wraz z kartką z osobistymi życzeniami i usługą wysłania przesyłki na wskazany adres. Szczegóły na www.prezentdlababciidziadka.pl

   

  Zachęcamy do sprawienia bliskim seniorom wyjątkowego upominku, który nie tylko da im radość i rozrywkę, ale umożliwi ćwiczenie umysłu. Osoby zamawiające prezent obdarują swoich bliskich, ale też – poprzez możliwość wpłaty darowizny – pomogą nam dalej rozwijać projekt Siłownia Pamięci, upowszechniać treningi umysłu w Polsce i wspierać osoby starsze.

   

  Każda złotówka zebrana w tej akcji przeznaczona zostanie na działanie programu Siłownia Pamięci. Wsparcie finansowe jest dla nas bardzo ważne i pomocne – pozwala nam skutecznie działać i wspierać osoby starsze!

  Mapa gier dla osób starszych

  Zachęcamy do zapoznania się z naszą Mapą gier, która powstała podczas IV Seminarium Siłowni Pamięci - uczestnicy tego wydarzenia wspólnie opracowali listę rekomendowanych gier, które można wykorzystywać w zajęciach terapautycznych z seniorami. Zebraliśmy wszystkie sprawdzone w praktyce pomysły i przedstawiamy je w zakładce Mapa gier.

  IV Seminarium Siłowni Pamięci

  W terminie 20-21 września odbyło się w Warszawie czwarte już Seminarium Siłowni Pamięci poświęcone treningom funkcji poznawczych dla osób starszych.
  Dziękujemy za obecność – i tym, którzy byli z nami na żywo, i tym, którzy połączyli się on-line. Łącznie gościliśmy blisko 250 osób (m.in. z Australii)!

   

  Dowiedz się więcej...

  Siłownia Pamięci w TOK FM

  Bardzo nam miło, że Siłownia Pamięci zagościła w radio TOK FM. „Przewodnik TOK FM dla Seniorów” to cykl audycji dedykowany seniorom i ich bliskim - praktyczne porady, innowacyjne rozwiązania oraz przykłady dobrych praktyk z Polski i świata. Wszystkie audycje dostępne są aktualnie jako podcasty na stronie radia. Zapraszamy do wysłuchania programu „Ćwicz umysł na Siłowni Pamięci”: https://audycje.tokfm.pl/podcast/107703,Cwicz-umysl-na-Silowni-Pamieci

  Zbiórka na wydruk książki

  Wydrukowaliśmy 1600 książek „Treningi w parze senior – opiekun” i dostarczyliśmy je osobom, które ich potrzebują. Cała akcja zakończyła się sukcesem dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od darczyńców i sponsorów!

   

  Dowiedz się więcej...

  Codzienne ćwiczenia umysłu

  Przedstawiamy pomysły na proste ćwiczenia, które możemy wykonywać w życiu codziennym i które pomogą nam utrzymać mózg w dobrej formie przez długie lata. Podejmij wyzwanie i ćwicz umysł każdego dnia! Skorzystaj z naszych propozycji ćwiczeń – znajdziesz je w zakładce Warto wiedzieć.

  All Posts
  ×