• V SEMINARIUM SIŁOWNI PAMIĘCI

  16-17 LISTOPADA 2023

  WARSZAWA

 • Zapraszamy na seminarium “Siłowni Pamięci”, które mamy przyjemność organizować już po raz piąty! Wydarzenie będzie stanowić doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i inspiracji między uczestnikami i uczestniczkami reprezentującymi różne instytucje kierujące swoją ofertę do osób starszych.
  W programie szereg wystąpień specjalistów/stek oraz innowatorów/rek, którzy zajmują się tematyką treningu umysłu, aktywizacją społeczną i wsparciem osób cierpiących na choroby otępienne. Oprócz wystąpień zaplanowane są zajęcia w grupach i praca warsztatowa. Program spotkania (poniżej szczegóły) jest obiecujący oraz pełen nowości i inspiracji!

  Zaproszenie kierujemy do pracowników placówek, którzy prowadzą różnego rodzaju zajęcia aktywizacyjne dla osób starszych, w szczególności do terapeutów zajęciowych.

  Liczba miejsc jest ograniczona (maksymalnie 30 osób). O przyjęciu na szkolenie będziemy informować mailowo do końca 6 listopada br. i tylko osoby, które zostaną zakwalifikowane. Seminarium odbędzie się stacjonarnie i nie będzie transmisji online.

  Warunki uczestnictwa

  W procesie rekrutacji na seminarium będziemy się kierować tym, czy kandydat/ka ma praktyczne doświadczenie w pracy z i dla osób starszych oraz czy wykorzysta zdobytą wiedzę w praktyce. Dlatego też zachęcamy potencjalnych uczestników/czki seminarium do:

  • podjęcia zobowiązania przeprowadzenia zajęć (jedno spotkanie grupowe z osobami starszymi) opartych na wybranej innowacji społecznej, która będzie przedmiotem szkolenia,
  • takie spotkanie powinno odbyć się w terminie do 15 grudnia 2023,
  • sporządzenia i przesłania notatki z ww. zajęć na formularzu, który zostanie przesłany w korespondencji mailowej, czas realizacji do 29 grudnia 2023,
  • osoby które zrealizują całe zadanie otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu; dokument zostanie przesłany drogą mailową w styczniu 2023.

  Osoby, które zadeklarują w formularzu zgłoszeniowym chęć podjęcia wyżej opisanego zobowiązania będą miały pierwszeństwo w procesie rekrutacji na seminarium.

  Informacje organizacyjne

  • Seminarium odbędzie się w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5.
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
  • W trakcie zajęć zapewniamy wegetariański catering.
  • Na warsztaty 17 listopada (Terapeutyczna moc tańca i muzyki) rekomendujemy założenie wygodnego stroju.
  • Osoby przyjeżdżające spoza Warszawy mogą skorzystać ze zwrotu kosztów podróży oraz z organizowanego przez nas noclegu w Warszawie. Tego rodzaju potrzeby prosimy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym, o szczegółach będziemy informować drogą mailową.
  • Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Katalizator innowacji społecznych", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • Program seminarium

  DZIEŃ I // 16 LISTOPADA

  10.00 – 10.40 Powitanie i warsztaty integracyjne

  zespół Fundacji Stocznia

   

  10.40 – 11.30 Prezentacja innowacji Senior CUDER

  Tomasz Gubała

   

  11.30 – 11.50 Przerwa na kawę

   

  11.50 – 13.30 Prezentacja innowacji
  Psychoseksualność osób starszych, Maja Wencierska
  Animator więzi, Małgorzata Hubicka
  Teatr przy stole, Tomek Frejtag, Joanna Luśnia

   

  13.30 – 14.15 Obiad

   

  14.15 – 16.45 Warsztaty
  Teatr przy stole, Tomek Frejtag, Joanna Luśnia
  Senior CUDER, Tomasz Gubała

   

  16.45 – 17.00 Podsumowanie pierwszego dnia seminarium

  DZIEŃ II // 17 LISTOPADA

  9.30 – 10.30 Terapeutyczna moc tańca i muzyki – wykład

  dr Edyta Bonk

   

  10.30 – 10.50 Przerwa na kawę

   

  10.50 – 12.50 Terapeutyczna moc tańca i muzyki – warsztaty

  dr Edyta Bonk

   

  12.50 – 13.30 Obiad

   

  13.30 – 14:15 Prezentacja innowacji:
  Proste i pomocne, Marta Tafil-Dalach
  Kołdra terapeutyczna, Marta Tafil-Dalach

   

  14.15 – 14.35 Przerwa na kawę

   

  14.35 – 16.15 Przedstawienie innowacji:

  Muzyka przeciw demencji, Ewa Jakubowska
  Pamięć ciała osób z demencją, Marta Drogi, Joanna Tadzik

  Siłownia Pamięci - nowości, Marta Tafil-Dalach

   

  16.15 – 16.45 Podsumowanie seminarium

 • Seminarium organizowane jest w ramach projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Na jasnym tle loga: Fundacja Stocznia, Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Edukacja dla demokracji, Sigrid Rausing Trust, Narodowego Instytutu Wolności oraz Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich