• ZAPRASZAMY NA WEBINARY

  POŚWIĘCONE TRENINGOM UMYSŁU ORAZ OPIECE NAD SENIORAMI CIERPIĄCYMI NA CHOROBY OTĘPIENNE

  Webinar 1: 12 grudnia o godz. 11.00

  Spotkanie składać się będzie z dwóch części tematycznych:

  1. "Komunikacja z osobą cierpiącą na demencję" - przybliżymy świat osoby z demencją i zasady porozumiewania się, które ułatwiają codzienny kontakt i opiekę, odpowiemy m.in. na pytania:
   • co mówić, a co lepiej odpuścić, by zachować cierpliwość?
   • jak zrozumieć nieadekwatne zachowania i jak na nie reagować?
   • jak aktywizować osobę chorą i czy zawsze jest to dobre? Prowadzenie Karolina Jurga - psycholożka ds. osób starszych, autorka poradnika pt.: „Idealny opiekun nie istnieje”, założycielka bloga poznajdemencje.pl.
  2. „Proste i pomocne” - narzędzia terapeutyczne do samodzielnego wykonania i pracy z seniorami cierpiącymi na zaburzenia otępienne. Prowadzenie Anna Podstawka, psycholożka i współautorka innowacji społecznej „Proste i pomocne”.

  Webinar 2: 28 grudnia o godz. 18.30

  Spotkanie składać się będzie z dwóch części tematycznych:

  1. „Brain gym - psychomotoryka na siedząco” - ćwiczenia ruchowe usprawniające ciało i umysł. Różnorodne zadania dla dłoni i ramion oraz zabawy w parach aktywizujące układ nerwowy, rozładowujące napięcia wywołane stresem i poprawiające ogólne samopoczucie. Metoda nawiązuje do najnowszych odkryć dotyczących wpływu skoordynowanych ruchów ciała na zdolność efektywnego uczenia się i stymulowania funkcji poznawczych.
   Prowadzenie dr Edyta Bonk, psycholożka, ekspertka Siłowni Pamięci, pracowniczka naukowa Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie. 
  2. „Muzyka przeciw demencji” – opowiemy o pozytywnym wpływie muzyki na plastyczność mózgu, jak i jakiej muzyki słuchać, aby miała jak najlepszy efekt terapeutyczny dla osób z chorobami otępiennymi oraz jakie korzyści to daje podopiecznym, jak i opiekunom. Przekażemy ścieżki dźwiękowe i manual z przykładami ćwiczeń.

   Prowadzenie Ewa Jakubowska, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

  Spotkania są bezpłatne i potrwają ok. 1,5 - 2 godziny każde. Nie będą nagrywane. Zapisy przyjmujemy do dnia poprzedzającego termin wydarzenia. Aby uczestniczyć w webinarze należy wypełnić formularz poniżej!

   

  Webinary są organizowane w ramach projektu Katalizator Innowacji Społecznych współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.